צרו קשר

וואצאפ

השירותים שלנו

השקעות אלטרנטיביות

השקעות אלטרנטיביות

הדרך לגיוון השקעות ולפיזור סיכונים בתיק

מה הן השקעות אלטרנטיביות?

תיק השקעות מסורתי שמורכב בעיקרו ממניות ומאיגרות חוב, הוא כבר מעט מיושן כיום.  משקיעים רבים פתחו בשנים האחרונות חוצץ חדש ומסקרן בתיקי ההשקעות שלהם, שכותרתו: השקעות אלטרנטיביות. אלו הם מכשירים פיננסיים, שמבוססים על מגוון השקעות לא סחירות בתחומים כדוגמת נדל"ן בארץ ובחו"ל, קרנות גידור, קרנות הון סיכון, קרנות השקעה פרטיות ועוד שיטות מסחר מתקדמות למיניהן.

עלייתן של ההשקעות האלטרנטיביות – איך זה קרה?

השקעות אלטרנטיביות אינן גופים חדשים בפלנטת ההשקעות, אך בהחלט ניתן לומר שכוכבן דרך בשנים האחרונות. מה גרם לתחום ההשקעות האלטרנטיביות לצבור פופולריות בקרב משקיעים רבים בתקופה האחרונה?

  • שילוב של השקעות אלטרנטיביות בתיק ההשקעות הינו מהלך חכם ומתבקש בתקופה המאופיינת בריבית אפסית, כאשר משקיעים רבים מבקשים לפזר סיכונים על פני ערוצים רבים ולהגדיל תשואה בתיק.
  • התחרות הגבוהה וריבוי מכשירי ההשקעה הביאו להנגשת ההשקעות האלטרנטיביות לציבור הרחב במחירים נמוכים לעומת העבר. כך, משקיעים מן השורה נחשפו לתחומים שהיו פעם מנת חלקם של משקיעים גדולים בלבד.
  • השקעות אלטרנטיביות אינן מושפעות מתנודתיות שוק ההון. בהתאם לכך, הן יכולות לתרום לבנייתו של תיק השקעות מאוזן.

בתחום הנדל"ן קיימים ישנם 2 סוגים עיקריים של השקעות אלטרנטיביות:

  • פרויקט ייזום – רכישת מגרש, בנייה של בניין ומכירת הדירות, או לחילופין השכרת הדירות ומכירת כל הנכס בשלמותו כנכס מניב. חלוקת התקבולים: קרן + תשואה/ריבית לאחר מימוש.
  • פרויקט מניב – רכישת נכס קיים שמשמש למסחר או למגורים וכולל שוכרים, השבחתו ומכירתו בתקופה מוגדרת מראש. חלוקת התקבולים: תשואה/ריבית שוטפת מחולקת על בסיס רבעוני + חלוקת רווחים נוספת אחרי המימוש.

תכנון פיננסי מקיף שואף לשלב גם השקעות אלטרנטיביות בתיק ההשקעות
איך עושים זאת? באיזה השקעות בוחרים? באיזו רמה משלבים?
מומחי מאסטר ביט ישמחו לענות ולסייע

 

 

 

קבל הצעה
השקעות אלטרנטיביות

לפרטים צרו איתנו קשר ונחזור אליכם בהקדם