צרו קשר

וואצאפ

השירותים שלנו

קופות גמל

קופות גמל

לאנשים שמבינים למה צריך חיסכון פנסיוני

הכירו את קופת הגמל לתגמולים

קופות הגמל הן מכשיר חיסכון פנסיוני לעצמאיים ולשכירים כאחד. קופת הגמל פועלת עפ"י העיקרון של הפרשת חלק מהכנסתו החודשית של העובד לחיסכון הנצבר לגיל פרישה. הכסף שמצטבר בקופה מנוהל ע"י חברה מורשית מטעם משרד האוצר, כך שהחיסכון עשוי להניב תשואות, שנובעות מהשקעה בשוק ההון. הרווחים – פטורים ממס.

בגיל הפרישה, עם סיום תקופת החיסכון, כל הכסף שנצבר בקופה והתשואות שהושגו ממנו, בניכוי דמי הניהול – יועברו לחשבון העמית כקצבה חודשית. הכללים והמועדים להפקדת הכספים, לשיעורם ולמשיכתם – נקבעים על פי החוק. בנסיבות מסוימות, החוק מאפשר את משיכת הכסף גם כסכום חד- פעמי.

ניתן לבחור כל מסלול השקעה של קופת גמל, וכן לעבור בין המסלולים באופן חופשי בכל עת – זאת ללא עלות וללא פגיעה בזכויות. כמובן שהחלטה על מעבר בין מסלולים, צריכה להיעשות באופן שקול, ולאחר בדיקת כל האפשרויות באופן יסודי.

קופת גמל לשכירים

מאז שנת 2008 נכנס לתוקף חוק פנסיה חובה, שמחייב כל מעסיק לפתוח לעובדיו חיסכון פנסיוני ולבצע בו הפקדות. העובד יכול לבחור במכשיר החיסכון, כדוגמת קופת גמל, וביצרן שלו, והמעסיק מחויב לבצע בתוכנית הפקדות חודשיות על פי הקבוע בחוק.

כאשר עובד שכיר בחר בקופת גמל, המעסיק יבצע מדי חודש הפקדה לקופה, הכוללת את חלקו שלו ואת החלק של העובד, אותו הוא מנכה משכרו. המעסיק יפקיד גם עבור מרכיב הפיצויים של העובד. הן העובד והן המעסיק נהנים מהטבות מס. 

קופת גמל לעצמאים

כאשר עצמאי מפקיד לקופת גמל, בדומה לכל תוכנית חיסכון פנסיוני – הוא מקבל מהמדינה הטבות מס בסיום השנה. ההפקדות מחושבות לשנה שלמה מ-1.1 עד 31.12 על פי הכנסה שנתית מזכה. יש אפשרות  לבצע הפקדה חד פעמית לכל השנה או הפקדות חודשיות. כדי ליהנות ממלוא ההטבות של קופת הגמל, יש להפקיד בה את הסכומים המרביים בהתאמה להכנסה.

כדי לדעת באיזה קופת גמל לבחור, האם כדאי לעבור בין מסלולים, ואיך לעשות זאת
יש להשאיר פרטים וצוות מאסטר ביט יעמוד לרשותכם עם כל התשובות

 

קבל הצעה
קופות גמל

לפרטים צרו איתנו קשר ונחזור אליכם בהקדם