צרו קשר

וואצאפ

השירותים שלנו

תכנון פרישה (הגיל השלישי)

תכנון פרישה (הגיל השלישי)

לחיי ההתחלה החדשה

הנתונים מדברים בעד עצמם – תוחלת החיים הממוצעת הולכת ועולה, מה שמאריך את שנות חיינו בגיל השלישי. ככל שהשנים המתארכות עוברות עלינו בבריאות ובהנאה – זאת מתנה של ממש, אך יש לזכור ששנים נוספות דורשות כסף נוסף, כדי לחיות אותן כמו שאנחנו רוצים.

כדי שזה יקרה, כל אחד ואחת צריכים להיערך לתכנון כלכלי מושכל למימוש הזכויות מחסכונות כמו ביטוח פנסיה, קופות גמל, קרן השתלמות וכו', שנחסכו לאורך שנות העבודה. ניהול המשאבים הכלכליים בצורה נכונה ובליווי מקצועי הולם – זה בהחלט עשוי להבטיח לך איכות חיים ורמת חיים בהתאמה לצרכים והרצונות האישיים שלך. 

ראשית נבדוק – מהם גילאי הפרישה?

על פי החוק בישראל –  גיל הפרישה של נשים עומד על 62, וגיל הפרישה של גברים עומד על 67.

גיל הזכאות המינימלי לפרישה הינו 60 – בגיל זה כבר ניתן לפרוש ולהגיש לקופות בקשה לקצבאות.

גיל 67 הוא גיל פרישה חובה – בהגיעך אליו, מעסיקך יכול לחייב אותך לצאת לגמלאות. 

התחלה חדשה מחייבת תכנון מוקפד

פרישה לגמלאות (לא משנה באיזה גיל) היא הזמן לחשב מסלול מחדש מתוך הבנה שעומד להתרחש שינוי גדול בחייך. המעבר ממעמד של עובד חיוני ופעיל למצב של אדם חופשי מעבודה שכל זמנו בידו, כרוך בתהליך פסיכולוגי מעורר חששות ותהיות.

בשלב זה מתחילות לצוץ שאלות מהותיות באשר לשנים הבאות: איך לנהל את התקציב המשפחתי ?מה יהיו צרכיי האישיים וכמה כסף יוקצב עבורם? כמה קצבה נטו נדרשת לי ?ועוד ועוד שאלות מסוג זה – כולן לגיטימיות וראויות להישאל, שכן זה הזמן לארגן את חייך החדשים, לייצר תוכנית לשגרה פעילה, ולשבץ בה את תחומי העניין והפעילויות המועדפות שלך, תוך הקדשת זמן איכות למשפחה בטיולים, אירועי תרבות וחברה ועוד.

אם ברצונך ליהנות מכל הדברים הטובים שהחיים החדשים מציעים – יש לתכנן את ניהול תקציב משק הבית מראש, ולייצר שקט כלכלי שמזמן גם שקט נפשי.

זו מהותו של תכנון הפרישה, הכולל הגדרת מטרות ותיעדופן, בניית התמהיל האופטימלי לנכסים הפיננסיים והפנסיוניים שלך, הגדרת המטרות שלך וקביעת תיעדוף שלהן, ויצירה של תזרים כספים מותאם לטובת המשך החיים.

במאסטר ביט מחכים לך השותפים המקצועיים – מומחים לתכנון פרישה
יחד נבנה תכנית פיננסית מקצועית ומושכלת – לחייך!

קבל הצעה
תכנון פרישה (הגיל השלישי)

לפרטים צרו איתנו קשר ונחזור אליכם בהקדם